Hlavné menu
Produkty v košíku

Doprava už od 1,90€

Masti a Gély

Prírodné masti a gély sú kozmetické či terapeutické výrobky, ktoré sú vytvorené z prírodných zložiek a zameriavajú sa na rôzne účely, ako sú liečba kožných problémov, hydratácia pokožky alebo zmiernenie bolesti. Tieto výrobky môžu byť vyrobené z rôznych prírodných zložiek, ako sú byliny, rastlinné oleje, včelí vosk, éterické oleje a ďalšie prírodné látky.Masti a gély sú často formulované s využitím prírodných rastlinných zložiek a majú tendenciu byť voľnejšie od syntetických látok, konzervačných prípravkov alebo umelých farbív.
Značka: Bio Tatry
Hlavným špeciálnym zameraním gélu Alchemilka je regenerácia a hojenie jaziev. Nemenej je však vhodný i na aplikáciu pri rôznych poraneniach a poškodeniach pokožky ako sú rany, odreniny, vredy či exémy a vyrážky. Naviac upokojuje podráždenú a citlivú pokožku. Alchemilka gél má sťahujúce, hojivé, p..
13,61 €
Cena bez DPH:11,34 €
Značka: Green Idea
100% BIO Masť s arnikou je vhodná na starostlivosť o kožu u osôb s opuchmi nôh pri kŕčových žilách. Arnika horská je tradične používaná pri kožných prejavoch ekzémov alebo v prípravkoch na pomliaždeniny alebo podliatiny a výrony. Arnika znižuje produkciu kožného mazu, preto je vhodná na problemat..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Kafrovník pravý je vždyzelený strom pochádzajúci z juhovýchodnej Ázie. Produkuje veľmi cennú účinnú látku - kafor. Kafor je široko používanou surovinou v kozmetických a farmaceutických prípravkoch. Kafrová masť je výrobok určený na upokojenie pokožky. Používa sa na lokálne upokojenie podráždenej pok..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Gaštanová masť je prípravok na starostlivosť o kožu pre osoby s výskytom kŕčových žíl. Pagaštan konský je pomerne mladou liečivkou. Na našom území sa objavila až koncom 17. storočia. Účinnými zložkami gaštanu sú aescín, aesculín, flavonoidné glykozidy a triesla. Aescín má zosilňujúci účinok na žilov..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Harmanček je bylina bohatá na azulény, bisabololy a polyfenoly. Harmanček sa tradične používa pre svoje upokojujúce a hojivé účinky. Masť sa používa na starostlivosť o pokožku a na regeneráciu poškodenej pokožky a v oblasti zahojených jaziev, je vhodná na starostlivosť o popraskanú pokožku a na iné ..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Konopný olej je vhodný na starostlivosť o kožu pri niektorých formách ekzémov. Aktívne látky z konope sú svojimi účinkami na kožu natoľko výnimočné, že sa nimi v súčasnej dobe intenzívne zaoberá moderná medicína. Konopný olej udržuje pleť vláčnu, hladkú a elastickú. Za ojedinelú účinnosťou na pleť s..
6,90 €
Cena bez DPH:5,75 €
Značka: Green Idea
Koreň kostihoja je bohatý na alantoin. Kostihojová masť má regeneračné a hojivé účinky na podráždenú kožu. Koreň kostihoja je mnohými generáciami preverený najmä v prípravkoch na pomliaždeniny, natiahnuté svaly a aplikáciu pre lepšie hojenie rán...
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Levanduľová masť je prípravok určený na čistenie, regeneráciu a upokojenie pokožky. V tradičnej prírodnej medicíne sa levanduľová vôňa veľmi úspešne používa pri nespavosti, nervozite a rôznych poruchách spánku. V tradičnej čínskej medicíne sa používa pri prejavoch nepokoja, depresie a úzkosti. Levan..
6,90 €
Cena bez DPH:5,75 €
Značka: Green Idea
Ľubovník bodkovaný je bylinka bohatá na hypericín, o ktorom je historicky známe, že má ošetrujúce a regeneračné účinky na pokožku. Už stáročia je ľubovníkový olej či masť používaný na citlivú pokožku alebo na podráždenú kožu po opaľovaní na slniečku či v umelých soláriách. Ľubovníková masť pokožku d..
6,90 €
Cena bez DPH:5,75 €
Značka: Green Idea
Nechtíková masť je univerzálny kozmetický prípravok vhodný na široké použitie, najmä na zmäkčenie a zjemnenie zatvrdnutej kože, zmäkčenie tuhých jaziev na koži alebo na zapareniny. Nechtík lekársky sa tradične používal na spáleniny a rôzne formy ekzémov...
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Propolis je veľmi cenná prírodná látka, ktorú používajú včely vo forme tmelu na ochranu pred plesňami, vírusmi a baktériami. Táto schopnosť propolisu sa využíva v prírodnej medicíne. Masť sa používa na starostlivosť o kožu a regeneráciu pri hojení zacelených rán, je vhodná na starostlivosť o prechla..
6,90 €
Cena bez DPH:5,75 €
Značka: Green Idea
Prsná masť obsahuje vysoký podiel rastlinných silíc a výťažkov bylín, ktoré sú používané na prekrvenie pokožky. Masť je vhodná na masáže v oblasti hrudníka, chrbta, krku, čela a spánkov na uvoľnenie dýchania pri chrípke a prechladnutí. Masť je vhodná pre všetky typy pokožky a je mierne chladivá...
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Plody rakytníka majú významné regeneračné vlastnosti, ktoré sa využívajú v prírodnej medicíne. Rakytník sa používa na podporu hojenia rán. Masť je vhodná na drobné popáleniny a starostlivosť o pokožku pri rôznych prejavoch ekzémov. Je to veľmi silný prírodný antioxidant. Stimuluje obnovu poškodených..
6,90 €
Cena bez DPH:5,75 €
Značka: Green Idea
Repík je používaný v prírodnej medicíne od staroveku ale svojimi účinkami nás neprestáva udivovať do dnešnej doby. V herbároch je odporúčaný pre svoje protizápalové účinky. Často je odporúčaný na spevnenie cievnych stien v oblasti hemoroidov. Je vhodný na starostlivosť o podráždenú a ekzematickú pok..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
100% svízelová masť využíva bohatstvo lipkavca voňavého, známeho tiež ako Marinka voňavá, ktorý je významný pre svoj obsah kumarínu. Táto masť je odporúčaná ako prírodný prostriedok na zlepšenie elasticity a pevnosti pokožky. S vlastnosťami lipkavca voňavého môže taktiež poslúžiť na vyhladenie vráso..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Masť TIGER BIO je vyrobená iba z prírodných surovín, základ tvorí bambucké maslo, kokosový olej a včelí vosk. Obsahuje prírodné silice (kajeputový olej, klinček, mäta, škorica, eukalyptus, bazalka), gáfor a mentol, ktorých vôňa a zahrievací efekt majú vplyv na uvoľnenie napätia (hlava), stres a únav..
4,90 €
Cena bez DPH:4,08 €
Značka: Green Idea
Masť TIGER FORTE je veľmi silná, vďaka základu z vazelíny zostáva dlho na pokožke, kde intenzívne účinkuje a vonia. Obsahuje prírodné silice (mäta, kajeputový olej, bazalka, klinčeky, škorica, eukalyptus), gáfor a mentol, ktorých vôňa a zahrievací efekt majú vplyv na uvoľnenie napätia (hlava), stres..
3,50 €
Cena bez DPH:2,92 €
Značka: Green Idea
Tymián je vždyzelený poloker vyskytujúci sa najmä v západnom Stredomorí. Tymianová masť je kozmetický prípravok na starostlivosť o svrbiacu a suchú kožu. Účinnými zložkami tymiánu sú najmä tymol, carvacrol a cymén. Tymián je dobre vnímaný aj v aromaterapii pre svoju vôňu, ktorá navodzuje relaxáciu a..
6,90 €
Cena bez DPH:5,75 €