Produkty v košíku

Čistenie očí a uší

Prípravky na čistenie uší zvierat

Prípravky na čistenie uší psov a mačiek: Ako sa správne starať o citlivé uši vášho domáceho miláčika

Správna hygiena uší je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o zdravie vašich domácich miláčikov. Uši psov a mačiek sú mimoriadne citlivé a môžu byť náchylné na problémy, ak nie sú pravidelne kontrolované a čistené. Prípravky na čistenie uší zvierat ponúkajú rôzne riešenia, od kvapiek či gélov po špeciálne utierky, ktoré pomáhajú odstraňovať nadbytočný maz a nečistoty. Pri výbere vhodného prípravku je dôležité zohľadniť individuálne potreby vášho psa alebo mačky. Zabezpečte, aby ušné kanáliky vášho zvieraťa ostali čisté a zdravé, a predchádzajte tak možným komplikáciám.

Dôležitosť správnej starostlivosti a čistenia uší u psov a mačiek

Psie a mačacie uši sú mimoriadne citlivé. Prečo je to tak? Hlavným dôvodom je, že ich ušný kanálik je dlhší a viac zakrivený ako u ľudí. Tento tvar im umožňuje lepšie zachytiť zvuky, ale zároveň je náchylnejší na hromadenie nečistôt a výskyt infekcií.

Pravidelné čistenie uší preto predstavuje dôležitú súčasť starostlivosti o zdravie našich štvornohých priateľov. Nečistoty a nadmerný maz v ušiach môžu spôsobiť nepohodlie a dokonca viesť k vážnym zdravotným problémom, ako sú ušné infekcie.

Sú tu však aj iné faktory, ktoré môžu prispieť k citlivosti uší psa alebo mačky. Jedným z nich sú rasy so sklonom k vysokému produkciu vosku alebo tie, ktoré majú veľké alebo padajúce uši. Tieto rasy vyžadujú ešte intenzívnejšiu starostlivosť o uši.

Každopádne, správna starostlivosť a čistenie uší vašich domácich miláčikov je kľúčové pre ich celkové zdravie a pohodu.

Ako správne používať prípravky na čistenie uší pre psov a mačky

Používanie prípravkov na čistenie uší u psov a mačiek je proces, ktorý vyžaduje jemnú ruku a trpezlivosť. Prvé kroky sú jednoduché:

  • Bezpečná poloha zvieraťa: Pred začiatkom je dôležité zabezpečiť, aby sa zviera cítilo pohodlne a bolo v bezpečnej polohe. To môže znamenať držanie psa alebo mačky v lone alebo použitie špeciálnej opory, napríklad vankúša.
  • Správna aplikácia čistiacich prípravkov: Čistiaci prípravok, či už je to gél alebo roztok, by sa mal aplikovať priamo do ušného kanálika. Dávkovanie sa líši podľa veľkosti zvieraťa a typu prípravku.
  • Premasírovanie ucha: Po aplikácii prípravku je potrebné jemne premasírovať základňu ucha. Toto pomôže rozložiť prípravok rovnomerne po celom uchu.

Každý proces čistenia by mal byť pre vášho domáceho miláčika čo najpohodlnejší. Zabezpečte, aby bol proces čistenia uší príjemným zážitkom, nie nepohodlím.

Najlepšie prípravky na čistenie uší psov a mačiek

Pri výbere ideálneho riešenia na čistenie uší vašich štvornohých priateľov je dôležité zvážiť niekoľko top kvalitných a účinných produktov:

Každý z týchto produktov ponúka jedinečné vlastnosti, aby vyhovoval špecifickým potrebám vášho miláčika. Pre najlepšie výsledky odporúčame konzultáciu s veterinárom, ktorý pomôže určiť najvhodnejší prípravok pre vaše zviera.

Značka: AravaPets
Napomáha pri liečbe akútneho a chronického zápalu uší. Je vhodný aj na bežné čistenie uší pre psov a mačky rôzneho veku. Bez dráždenia čistí, vysušuje, odstraňuje kúsky nečistôt a odumretú kožu. Zmierňuje škrabance, začervenanie a bolesť...
16,98 €
Cena bez DPH:14,15 €
Značka: AravaPets
Prémiové zloženie utierok je navrhnuté špeciálne pre psíkov a mačičky s citlivými očami, upokojujú suché a svrbiace oči, zabraňujú vzniku alergií a zanechávajú oči čisté a zdravé. Obsahujú tie najjemnejšie čistiace zložky, obohatené o BIO extrakty harmančeka, aloe vera, púpavy, očianky, vitamínov..
9,98 €
Cena bez DPH:8,32 €
Značka: AravaPets
Jedinečné bylinné utierky sú špeciálne navrhnuté pre citlivé uši vašich domácich miláčikov. Jemne vyčistia špinu a ušný maz, účinne napomáhajú zmierniť svrbenie a ošetrujú suché boľavé miesta po vyrážkach, škrabancoch prípadne po uhryznutí hmyzom. Odstraňujú nepríjemné pachy z okolia uší. Bylinné..
9,98 €
Cena bez DPH:8,32 €
Značka: Green Idea
Veterinárny prípravok pre mačky Originálna receptúra vyvinutá na základe najnovších poznatkov modernej fytofarmácie. Čistič očného okolia Topvet je určený k dôkladnému vyčisteniu znečisteného očného okolia. Dôležité, a to nielen z estetického hľadiska, je pravidelné, najlepšie každodenné, čist..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Veterinárny prípravok pre psov Originálna receptúra vyvinutá na základe najnovších poznatkov modernej fytofarmácie. Čistič očného okolia Topvet je určený na dôkladné vyčistenie znečisteného očného okolia. Dôležité, a to nielen z estetického hľadiska, je pravidelné, najlepšie každodenné, čisten..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Veterinárny prípravok pre mačky Originálna receptúra vyvinutá na základe najnovších poznatkov modernej fytofarmácie. Ušné liehové kvapky očista sú určené k dôkladnému vyčisteniu znečisteného zvukovodu a vonkajšieho ucha. Prípravok intenzívne rozpúšťa kožný maz. Pokožka vonkajšieho zvukovodu je..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Veterinárny prípravok pre psov. Originálna receptúra vyvinutá na základe najnovších poznatkov modernej fytofarmácie. Ušné kvapky sú určené na dôkladné čistenie nečistého zvukovodu a vonkajšieho ucha. Prípravok intenzívne rozpúšťa maz a pokožka vonkajšieho zvukovodu je po ošetrení dokonale čist..
5,90 €
Cena bez DPH:4,92 €
Značka: Green Idea
Veterinárny prípravok pre mačky Originálna receptúra vyvinutá na základe najnovších poznatkov modernej fytofarmácie. Ušné olejové kvapky prevent sú určené pre pravidelnú, preventívnu starostlivosť. Slúži na dôkladnej očiste vonkajšieho zvukovodu. Pokožka vonkajšieho zvukovodu je po ošetrení je..
8,90 €
Cena bez DPH:7,42 €
Značka: Green Idea
Veterinárny prípravok pre psov Originálna receptúra vyvinutá na základe najnovších poznatkov modernej fytofarmácie. Ušné kvapky prevent sú určené pre pravidelnú, preventívnu starostlivosť. Slúži na dôkladnú očistu vonkajšieho zvukovodu. Pokožka vonkajšieho zvukovodu je po ošetrení jemná a vláč..
8,90 €
Cena bez DPH:7,42 €
Značka: cdVet
Olej z eukalyptu na čistenie uší pre psov a mačky, hubí roztoče a svrab, upokojuje uši. Prírodný prípravok z oleja citrónového eukalyptu, ktorý spoľahlivo odpudzuje a ničí roztoče, najmä ušný svrab, eliminuje aj bakteriálne infekcie. Čistič uší je vhodný aj na bežné čistenie. Vďaka jemnému éteric..
18,50 €
Cena bez DPH:15,42 €
Značka: cdVet
Kvapky do očí z ružovej vody zo silíc okvetných plátkov ruží, šetrná starostlivosť o oči a očné okolie. Kvapky do očí pre psy a mačky z ružovej vody zo silíc okvetných plátkov ruží od výrobcu cdVet, ktorý rozumie prirodzenej starostlivosti o zvieratá. Tieto hodnotné kvapky zaisťujú starostlivosť ..
15,90 €
Cena bez DPH:13,25 €
Značka: cdVet
Kvapky do uší na čistenie, ošetrovanie a starostlivosť, tiež pre citlivé alebo alergické psy a mačky. V prípadoch, keď má pes dlhé uši, alebo mačka dlhšiu srsť v ušnej oblasti, býva starostlivosť o uši ťažšia, je ťažšie zbaviť sa ušného mazu a môže dôjsť až k upchatiu zvukovodu. Kvapky do uší sú ..
14,90 €
Cena bez DPH:12,42 €
Značka: cdVet
Kvapky do uší s levanduľovým olejom na hĺbkové čistenie a starostlivosť. Vhodné aj pri napadnutí roztočmi. Ošetrujúci prírodný prípravok na hĺbkové čistenie a starostlivosť o uši. Kvapky do uší obsahujú hodnotné bylinné oleje (čajovníkový, mandľový, neemový, pelargónový a levanduľový), ktoré veľm..
15,90 €
Cena bez DPH:13,25 €
Značka: Karlie
Bezpečnostné vatové tyčinky na čistenie uší pre psy a mačky. Tyčinky zo 100% bavlny sú špeciálne upravené na bezpečné čistenie uší psov a mačiek. Rozšírená vatová zóna zabraňuje príliš hlbokému zasunutiu tyčinky do zvukovodu. Uši čistíme vždy bezpečne, najlepšie pomocou kvapiek do uší a tyčinkami..
2,83 €
Cena bez DPH:2,36 €
Značka: Vet’s Best
Vlhčené hygienické obrúsky s výťažkom z Aloe Vera na čistenie okolia očí psov a mačiek. Čistiace jednorazové obrúsky z jemnej buničiny. Vlhčené obrúsky „Eye round pads“ sú okrúhle, obsahujú výťažok z Aloe Vera a pomáhajú odstraňovať nečistoty a slzné škvrny. Obrúsky používame na efektívnejšie čis..
7,39 €
Cena bez DPH:6,16 €
Značka: Vet’s Best
Vlhčené hygienické obrúsky s výťažkom z Aloe Vera na čistenie uší, ktoré sa nasadzujú na prst. Čistiace jednorazové obrúsky z jemnej buničiny tvarované do vrecka, ktoré sa navlečie na prst. Vlhčené obrúsky „Clean Ear finger pads“ s výťažkom z Aloe Vera pomáhajú odstraňovať ušný maz a iné nečistot..
7,39 €
Cena bez DPH:6,16 €