Optimalizujte zdravie mozgu pre efektívne štúdium a vysoké pracovné výkony

Diéta, spánok, dostatok pohybu a pitný režim nie sú len kľúčom k fyzickému zdraviu a atraktivite, ale aj základom pre výkonný mozog. Optimalizácia kognitívnych funkcií je kľúčová najmä v procese učenia a pri vysokom pracovnom nasadení. Preto vám teraz prezradíme niekoľko trikov ako zlepšiť pamäť pred záverečnými skúškami i pri ťažkom manažérskom rozhodovaní.

Pravidelné cvičenie mozgu

Mozog je sval, s ktorým treba pravidelne pracovať. Funguje podobne ako náš triceps alebo biceps. Čím vyššie váhy dvíhate, tým lepšie sa formuje. A inak to nie je ani v prípade pamäťových schopností. Preto ak potrebujete zvýšiť vašu koncentráciu na učenie rozhodne musíte optimalizovať aj zdravie mozgu. V prvom rade sa však zbavte všetkých zlozvykov, ktoré síce patria k štúdiu, no na zvýšenej efektivite pamäte sa podpisujú skôr opačným spôsobom.

Vyhnite sa ponocovaniu a hladu

Aj keď študentské časy sa neodmysliteľne spájajú s nočným životom, pred záverečnými skúškami by ste mali telu a mozgu dopriať oddych. Ponocovanie a nesprávna životospráva totiž tlmí mozgové funkcie. Rýchlo teda zabudnite na nesprávne študijné návyky a bežte najneskôr o desiatej večer do postele. Cez deň si doprajte tri plnohodnotné a výživné jedla spolu s dostatočným pitným režimom. Vyhnite sa alkoholu i zvýšeným dávkam kofeínu. Tie vášmu výkonu pred skúškovou komisiou zaručene nepomôžu. Skôr investujte do kvalitných výživových doplnkov na podporu pamäte. K ním patrí napríklad jedinečný extrakt z kôry prímorských borovíc PYCNOGENOL®.

Podporte tvorbu oxidu dusnatého

PYCNOGENOL® dokáže v mozgových bunkách produkovať oxid dusnatý, ktorý stojí za vyšším prívodom kyslíka a živín do jeho buniek. Tento proces je nevyhnutný pre bezchybné fungovanie kognitívnych funkcií. Medzi nich patrí lepšie sústredenie sa a pomäť, ktoré sú v náročnom skúškovom období vystavené vysokému tlaku. Účinok PYCNOGENOL® Kognitívne myslenie môžete posilniť i vyváženou stravou. Preto do svojho jedálnička zaraďte biele ryby a jogurty, avokádo, brokolicu, špenát, celozrnný chlieb, hnedú ryžu či ovsené vločky. Vyhnite sa rafinovaným cukrom a mastným vyprážaným jedlám. Tie vám zbytočné zoberú energiu a zaťažia kognitívne schopnosti.

Pravidelne zalievajte mozog i v práci

Ukončením štúdia sa však posilňovanie mozgu nekončí. Práve naopak. Hľadanie novej práce a budovanie kariéry kladie na kognitívne funkcie ďalšie nároky. Preto nezabúdajte na zdravý životný štýl a pravidelný tréning pamäte i v pracovnom nasadení. Účinnými metódami je napríklad učenie cudzích jazykov či logické hry alebo sudoku. Samozrejmosťou by mali byť aj vhodné výživové doplnky, ku ktorým patrí už spomínaný PYCNOGENOL® Kognitívne myslenie. Vďaka nemu sa s bežnými manažérskymi ťažkosťami ako je rozhodovanie, koncentrácia či time management popasujete s oveľa väčšou ľahkosťou ako vaši kolegovia.