Hlavné menu
Produkty v košíku

MARK šampón SENSITIVE SCALP - pre citlivú pokožku hlavy

MARK šampón SENSITIVE SCALP - pre citlivú pokožku hlavy
MARK šampón SENSITIVE SCALP - pre citlivú pokožku hlavy
16,95 €s DPH
Cena bez DPH: 14,13 €
Ak je vlasová pokožka nadmerne citlivá, často nám spôsobuje nepríjemné pocity a prejavuje sa ako hyperreaktívna alebo hypersenzitívna - nadmernou reakciou na rôzne faktory ako fyzický a emočný stres, hormonálne zmeny, klimatické podmienky, nevhodná strava a pod. Príznakmi je pálenie, svrbenie, suchosť, štípanie, bolesť a začervenanie. Jednou z častých príčin citlivej pokožky hlavy býva nevhodný šampón, ktorý obsahuje dráždivé čistiace zložky a narúša tak kyslý - ochranný plášť pokožky. Viac ju tým vysušuje a dráždi a môže viesť až k vytvoreniu mikrozápalov pokožky, čím sa pokožka stáva ešte citlivejšou.

Táto novinka vo vlasovej rade MARK shampoo Sensitive scalp bola vyvinutá práve pre tých, ktorých trápi tento diskomfort. Šampón rešpektuje prirodzenú mikroflóru pokožky, hydratuje ju a upokojuje. Všetky použité tenzidy patria k veľmi jemným a šetrným k vlasom aj pokožke, v porovnaní s tradičnými povrchovo aktívnymi látkami, ako sú sulfáty. 

Účinné zložky šampónu :

Glyceryl oleát napomáha zmierňovať  účinok povrchovo aktívnych látok, aby vlasy zostali hydratované a hebké, je nedráždivý a dodáva výrobku jemné lipidy . Glyceryl oleát je vyrobený esterifikáciou dvoch zložiek pochádzajúcich z rastlín, glycerylu a kyseliny olejovej. Nachádza sa vo vlasoch a kožných lipidoch, pomáha umývať skutočne jemne a šetrne tak, aby sa zachovali vlasy hydratované a jemné.

Glycerín je hydratačná zložka, ktorá doplňuje vlhkosť umývaným vlasom a pokožke hlavy.

BETAÍN ako prírodný derivát aminokyseliny pôsobí ako hydratačná zložka. Získava sa z melasy cukrovej repy a má skvelé antistatické a kondicionačné vlastnosti.

PREBIOTICKÉ ÚČINNÉ LÁTKY podporujú mikrobiálnu ochrannú flóru pokožky hlavy. Účinkujú ako doplnok výživy pre naše vlastné ochranné mikroorganizmy, avšak sú nevhodné pre nežiaduce patogény. Eliminuje škodlivé organizmy a kožný mikrobióm sa tak zotavuje rýchlejšie. Dochádza k obnoveniu jeho rovnováhy a tým aj zmierneniu, či vymiznutiu prejavov podráždenia pokožky. Pokožka sa stáva odolnejšou voči vonkajším vplyvom ako je znečistenie, UV žiarenie, pôsobenie chemických látok. 

PANTENOL vlasy hydratuje, zjemňuje a vyživuje pokožku hlavy. Prispieva k spevneniu a zdravému vzhľadu vlasov. Je to známa hojivá zložka, so skvelými účinkami na pokožku aj vlasy.

Napíšte recenziu

Zlé Dobré
Zloženie Aqua, Lauryl Glucoside (jemný umývacia látka), Decyl Glucoside (jemná umývacia látka), Glycerin (zvlhčujúca látka), Panthenol (provitamín B5), Coco-Glucoside (jemná umývacia látka), Glyceryl Oleate (zvlhčovadlo), Betaine (kondicionačné, zvhlčovacie a ochranné činidlo), Sodium Levunilate (antimikrobiálna látka), Lactic Acid (kyselina mliečna), Parfum (prírodný pôvod), Cellulose Gum (prírodné zahusťovadlo), Sodium Anisate (antimikrobiálna látka), Citric Acid (kyselina citrónová), Sodium Phytate (prírodné chelatačné činidlo), Xanthan Gum (prírodné zahusťovadlo), Inulin (exktrakt z koreňa čakanky), Cellulose (celulóza), Fructose (fruktóza), Glucose (glukóza), Alcohol
Balenie 200 ml
Značka Mark