Obsah:

Krásne a zdravé vlasy sú snom asi každého z nás. Ich znížená hustota a nadmerné vypadávanie je však bežnou realitou čoraz väčšieho počtu žien i mužov. A to nielen tých skôr narodených, ale aj mladších ročníkov. Našťastie existuje niekoľko zaručených spôsobov, vďaka ktorým dáte navždy zbohom ranným depresiám pred zrkadlom.

Nezabúdajte na zdravú stravu

Štruktúra vlasových korienkov potrebuje každý deň poriadnu dávku vitamínov. Medzi najdôležitejšie látky v tomto prípade patrí D-čko, B3, B6 ako aj kyselina listová, zinok a ďalšie antioxidanty. Doprajte si tak dennú dávku rýb, avokáda či nízkotučného syra, ktoré sú bohaté práve na vyššie spomínané živiny. Nezabúdajte tiež na zelený hrášok. Ten má totiž zázračné účinky pôsobiace na obnovu vlasového folikulu. A práve z organických výhonkov hrachu Posim santivum je zložený aj výnimočný vlasový stimulátor AnaGain Nu & Camu Camu. Jeho efekt sa naplno prejavuje v podpore keratinocytov a vlasových folikul pre opätovný proces rastu vlasov.

Pravidelné masky a masáže

Okrem vyváženej stravy sa zamerajte aj na pravidelnú starostlivosť o vlasy. Tie si zaslúžia vašu pozornosť podobne ako pleť. Takže im okrem bežnej údržby doprajte masky a masáže. Na skvelú domácu kúru môžete použiť napríklad cibuľu a med. Zmiešajte cibuľovú šťavu s medom a masku naneste na pokožku hlavy. Nechajte ju pôsobiť približne hodinu a následne zmyte studenou vodou. Cibuľa sa postará o lepšiu štruktúru vlasov a med zase o ich zdravý a lesklý vzhľad. Navyše med je už celé stáročia považovaný za všeliek na vlasové problémy. Preto sa nemusíte báť ho na budúce namiesto cibule zmiešať s vajíčkom alebo horčicou na posilnenie vlasových tkanív a buniek. Okrem toho nepodceňujte ani masáže pokožky hlavy, ktorá zvýši v týchto miestach prietok krvi, čo vo finále taktiež povedie k rastu vlasov.

Dopĺňajte minerály a živiny

Riedke vlasy, rozštiepené končeky a nadmerné vypadávanie je spôsobené aj absenciou dôležitých minerálov a živín v tele. Preto do svojej denne rutiny zaraďte vhodné doplnky stravy na podporu zdravia vlasových folikul. Okrem AnaGain Nu & Camu Camu sa tak zamerajte aj na pravidelné užívanie Skin Collagen PremiumZinku. Kolagén sa totiž stará o zdravú štruktúru vlasových korienkov, čo sa v praxi odzrkadľuje na ich raste ako aj regenerácii vlasových folikulov. Na zinok by zas nemali zabúdať tí, ktorí majú vypadávanie vlasov v rodine. Tento výnimočný stopový prvok totiž zabraňuje zvýšenému padaniu vlasov a jeho účinky sa prejavujú aj pri oprave poškodených vlasových tkanív.