Ako kolagén podporuje vlasy, nechty a pleť

Priznajme si, že každá z nás sa z času na čas zamyslí nad tým, aké by to bolo mať zdravšie a pevnejšie vlasy, silné nechty a mlado vyzerajúcu pleť. Tajomstvo krásy je v tomto prípade ukryté v kolagéne, ktorý naše telo obrazne povedané drží pohromade.

Mladosť je nabitá prirodzeným kolagénom

Kolagén je najrozšírenejšou bielkovinou v ľudskom tele. Svoj prím si v ňom užíva najmä v mladom veku, no ako organizmus starne, tak aj jeho podiel klesá. Kritickým obdobím v tomto smere začína byť vek po 30-tke. Vtedy sa začínajú objavovať vrásky v čoraz hojnejšom množstve. Ani vlasy už nevyzerajú ako kedysi a nechty potrebujú šikovné ruky manikérky hneď po niekoľkých dňoch od poslednej návštevy.

Kolagén je základná prvok anti-age kozmetiky

Úbytok kolagénu sa teda aktívne prejavuje na strate pružnosti i mladistvom vzhľade nielen pokožky, ale aj vlasov a nechtov. Preto je tento zázračný proteín predmetom mnohomiliónových výskumov kozmetických firiem. Tie ho následne obohacujú o ďalšie účinné látky a vitamíny proti starnutiu. Anti-age krémy, pleťové séra a peelingy na vlasy, nechty i pleť sa tak hemžia v regáloch drogérií i estetických kliník. Verte či nie, v tomto prípade nejde o žiadny marketing. Kolagén je totiž najúčinnejší pomocník proti starnutiu, lámavosti vlasov i nechtov.

Ako kolagén podporuje vlasy a nechty

Kolagén sa zúčastňuje na množstve vnútorných procesov v rámci celého organizmu. Podporuje napríklad zdravie tráviaceho traktu, kde sa stará o maximálnu absorpciu proteínov, čo sa vo výsledku prejaví aj na zdravších vlasoch. Navyše v spolupôsobení s kyselinou hyalurónovou podporuje regeneráciu kože v oblasti vlasového folikulu. Tento proces umožňuje lepší prísun živín do vlasov, čím sú viac hydratované. Kolagén tiež v tejto oblasti pôsobí ako antioxidant, ktorý neutralizuje voľné radikály. Vďaka tomu dokážu vlasy normálne rásť a nemusíte sa viac stresovať nad ich zbytočným vypadávaním. V oblasti nechtov sa zas dostatok kolagénu prejavuje v pevných a dobre vyzerajúcich nechtoch.

Používajte správnu formu kolagénu

Šampóny na báze kolagénu či ochranné olejčeky na nechty však nie vždy vedia zasiahnuť v správnom pomere. Vonkajšia aplikácia je problematická najmä kvôli nedostatočnému vstrebaniu do vnútorných štruktúr pokožky. Preto sa odporúča dopĺňať kolagén na dennej báze formou doplnkov stravy. Ideálnym pomocníkom v tomto smere je i SKIN COLLAGEN Premium. Ten je hydrolyzovaný a bioaktívny, aby sa v čo najefektívnejšej miere prejavil na vonkajšom vzhľade. Náš kolagén sa navyše vyrába z prvotriednych hovädzích kolagénových peptidov vyvinutých špeciálne na kozmetické účely. Je bez zápachu a lahodne chutí, pretože ho od nás dostanete v malinovej  a citrónovej príchuti.

Symbióza kolagénu a vitamínu C

Kolagén na dokonalé fungovanie v tele potrebuje vitamín C. Tento fakt si naplno uvedomujeme, preto je v SKIN COLLAGEN Premium vo výraznej miere zastúpený. Pre ešte lepší účinok v oblasti nechtov a vlasov sa v ňom nachádza aj selén spolu s kyselinou hyalurónovou. No a bohatú plejádu účinných a podporných látok v SKIN COLLAGEN Premium uzatvára riboflavín, biotín, horčík a niacín. Vďaka nemu tak môžete vo výraznej miere eliminovať prejavy starnutia pokožky nielen na tvári, ale aj v oblasti vlasov a nechtov.