Hlavné menu
Produkty v košíku

Jemný sprchovací gél a šampón 2v1 - Sprcháčik

Jemný sprchovací gél a šampón 2v1 - Sprcháčik
Jemný sprchovací gél a šampón 2v1 - Sprcháčik
6,90 €s DPH
Cena bez DPH: 5,75 €

Jemný sprchovací gél a šampón 2v1 je vhodný na šetrné čistenie pokožky a vlasov u detí od veku 3 rokov. Jeho zloženie je prispôsobené pre citlivú pokožku, svojou jemnou penou účinne čistí, ale zároveň je šetrný voči prirodzenému ochrannému lipidovému filmu, na rozdiel od mydiel, ktoré nie sú k pokožke také šetrné (obzvlášť tie, ktoré nemajú upravené pH). Je preto vhodný aj pre dospelých s citlivou pokožkou.

Gél obsahuje extrakt z rastliny Yucca a jemné rastlinné tenzidy z kokosového oleja, ktoré účinne čistia. Pení len veľmi jemne, čo však neznižuje jeho čistiace schopnosti. Vďaka obsahu komplexu rastlinných proteínov, rastlinného betaínu a mandľového oleja zlepšuje hydratáciu pokožky, zabraňuje vysúšaniu a zanecháva ju jemnú. Príjemnú vôňu dodávajú rastlinné extrakty malín a čerešní. 

  • jemne a šetrne prečistí pokožku a vlasy
  • zabraňuje vysúšaniu s ohľadom na prirodzený ochranný film pokožky
  • komplex rastlinných proteínov zlepšuje hydratáciu a odolnosť pokožky
  • šetrný k pokožke aj k životnému prostrediu
  • vhodný tiež pre dospelých s citlivou pokožkou

NÁŠ TIP: Pre zabezpečenie hydratácie a ochrany bezprostredne po sprchovaní ošetrite pokožku napr. Jemný sprchový gel a šampon 2v1 - Sprcháček 100 ml Detským prebiotickým ochranným krémom s ovseným proteínom.

Jemná pokožka detí potrebuje špeciálnu starostlivosť, a keďže aj my sme už rodičmi, chceli sme pre naše dievčatko to najlepšie. Naša Miška bola pre nás aj inšpiráciou pri výbere maskota pre produkty starostlivosti o tých najmenších.

Sprcháčik je veľmi jemný a k pokožke dieťatka šetrný najmä vďaka obsahu jemného mandľového oleja, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti, svojím zložením je najbližší  filmu ľudskej pokožky a iba málo ľudí má na tento olej alergiu, preto je vhodný aj pre jemnú detskú pokožku. Má ukľudňujúce účinky, spomaľuje starnutie pokožky, upokojuje zápaly, popáleniny, zosvetľuje tmavé škvrny na koži, zmierňuje svrbenie a je vynikajúci obzvlášť pre citlivú a suchú pleť.

Využijú ho aj dospelí, ktorí majú problémy s citlivou, suchou a poškodenou pokožkou, či psoriázou, ekzémami a pod. Je vhodný aj na umývanie vlasov pri problémoch s lupinami, ktoré sú spôsobené vysušením pokožky vplyvom agresívne pôsobiacej kozmetiky.

Kvetinová voda Levanduľa má antiseptické a regeneračné vlastnosti a je vynikajúcim tonikom vhodným pre všetky typy pleti. Čistí, osviežuje a zvláčňuje pleť, napomáha bojovať proti vráskam, upokojuje začervenanie, spálenie kože, svrbenie, či iné podráždenia.

Komplex rastlinných proteínov, tzv. komplex rastlinného keratínu je zmes kukuričného, pšeničného a sójového proteínu. Ide o rastlinnú vegan náhradu klasického keratínu bežne používaného v telovej a vlasovej kozmetike. Hydrolyzované proteíny majú menšie molekuly, ktoré lepšie penetrujú do pokožky. V našom tele patria medzi kľúčové zložky, ktoré sa často označujú ako NMF (natural moisturizing factor – prirodzený hydratačný faktor). Tieto zlúčeniny sú zodpovedné za udržiavanie vlhkosti a pružnosti pokožky tým, že priťahujú a zadržiavajú vodu.

Vďaka trojkombinácii rastlinných proteínov tento komplex zlepšuje hydratáciu kože, posilňuje štruktúru, chráni pred vysúšaním (transepidermálnou stratou hydratácie). Poskytuje ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, napomáha regenerácii kože, zlepšuje jej pevnosť a pružnosť.

Betaín je prírodný zvlhčovač, ktorý sa vyskytuje v rastlinách ako osmolyt, ktorý chráni bunky pred stresovými faktormi vonkajšieho prostredia a pôsobí proti dehydratácii (kontrolou rovnováhy bunkovej vody).

Umývací gél obsahuje aj kombo 3 rastlinných tenzidov, ktoré jemne a šetrne čistia pokožku. Yucca Schidigera je rastlina bohatá na saponíny (rastlinné penivé zložky), čo ju robí perfektnou alternatívou klasických tenzidov používaných na čistenie v bežnej kozmetike. Extrakt je pre znásobenie účinkov doplnený o Coco glukozid a Decyl glukozid (neiónové povrchovo aktívne látky z kokosového oleja a rastlinných cukrov), ktoré sú obzvlášť šetrné k pokožke a sú tiež ekologicky skvelou voľbou z dôvodu ich ľahkej biologickej odbúrateľnosti.

Kyselina Levulová a Anízová sú rastlinné kyseliny, získané z cukrovej trstiny a anízu, ktoré majú silné antimikrobiálne a protiplesňové účinky.

Rastlinné extrakty malín a čerešní dodávajú príjemnú vôňu. 

Napíšte recenziu

Zlé Dobré
Použitie Sprchovací gél naneste na vlhkú pokožku tela a vlasovej časti, vytvorte jemnú penu a po umytí dôkladne opláchnite. NÁŠ TIP: Pre zabezpečenie hydratácie a ochrany bezprostredne po sprchovaní ošetrite pokožku napr. Detským prebiotickým ochranným krémom s ovseným proteínom. Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí. Vyhnite sa kontaktu s očami, sliznicami a poranenou pokožkou. Pri zasiahnutí očí vypláchnite vodou. Určené na vonkajšie použitie, pre deti od 3 rokov.
Zloženie Lavandula Angustifolia Water (kvetinová voda Levanduľa), Aqua (voda), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandľový olej), Yucca Schidigera Stem Extract (extrakt Yucca), Coco Glucoside (jemný rastlinný tenzid), Decyl Glucoside (jemný rastlinný tenzid), Glycerin (rastlinný glycerín), Hydrolyzed Corn Protein-Hydrolyzed Wheat Protein-Hydrolyzed Soy Protein (komplex rastlinných proteínov), Betaine (rastlinný betaín), Xanthan Gum (xantánová guma), Parfum (zmes prírodných aromatických látok z rastlinných surovín), Sodium Levulinate (soľ kyseliny levulovej – prírodná rastlinná kyselina), Sodium Anisate (soľ kyseliny anízovej – prírodná rastlinná kyselina), Citric Acid (kyselina citrónová – úprava pH) Obsah zložiek prírodného pôvodu: 100%. Tento produkt neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické parfumy či ropné deriváty a jeho zloženie je prispôsobené pre citlivú detskú pokožku.
Balenie 100 ml Plastový recyklovateľný dávkovač s pumpičkou pre jednoduché dávkovanie.
Značka Kvitok