Hlavné menu
Produkty v košíku

Esenciálny olej BIO Céder

Esenciálny olej BIO Céder
Esenciálny olej BIO Céder
Esenciálny olej BIO Céder
Esenciálny olej BIO Céder
Esenciálny olej BIO Céder
2,50 €s DPH
Cena bez DPH: 2,08 €
Tento esenciálny olej sa získava destiláciou vonného dreva vysokých stromov cédra atlaského (Cedrus atlantica) rastúcich v africkom pohorí Atlas. Vôňa tohto druhu cédra je veľmi drevitá, zemitá s jemne sladkými tónmi. V aromaterapii ponúka vítanú oporu v období stresu a napätia. Upokojuje myseľ, uvoľňuje telo a pomáha relaxovať. V domácej kozmetike tento olej využijete vďaka jeho vyživujúcim účinkom na pleť.

Dostupné možnosti

🔥 Za týždeň kúpilo 40 zákazníkov
Čo je to a ako to funguje

Vôňa esenciálneho oleja z cédra celkovo upokojuje nervový systém. Jeho pravidelná inhalácia navodzuje pocity opory, sily a istoty. Na fyzickej úrovni výrazne posilňuje imunitu, uľavuje pri nachladnutí a pomáha regenerovať telo po chorobe.

„Hlavné účinky esenciálneho oleja z vysokého ihličnatého stromu, ktorý sa najviac podobá našej borovici alebo smreku, spočívajú v podpore relaxácie po dlhom dni. S týmto olejom je možné ľahko vypnúť hlavu a nechať telo oddýchnuť,” hovorí Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka.

Domáca kozmetika a čistiace prostriedky:
 
  • Vhodný na každodennú starostlivosť o pleť, ktorú vyživuje (domáce pleťové oleje a krémy)
  • Podporuje rast vlasov (domáce vlasové spreje)
  • Osviežuje vzduch (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne)

Tip od TIERRA VERDE: Vôňa tohto esenciálneho oleja výborne ladí s pánskym oblečením. Pred praním pridajte pár kvapiek do vrecka s mydlovými orechmi alebo do Pracieho gélu pre citlivú pokožku. Noblesná vôňa svedčí každému mužovi.

Na čo sa používa

Dávkovanie pre dospelých:
 
  • Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 6 kvapiek na prevoňanie približne 100 m2 plochy.
  • Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému.
Pre tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte nižšie dávkovanie. Pre deti do 2 rokov používajte olej iba na inhalácie vo veľmi malom množstve.

Ako sa používa

V aromaterapii je éterický olej z cédra považovaný za veľmi bezpečný, nie sú pri ňom známe kontraindikácie. V literatúre sa môžete stretnúť s údajom, že nie je vhodný pre tehotné ženy a malé deti. Pri dodržaní správneho použitia a dávkovania však nie je jeho použitie obmedzené. Vo všeobecnosti je vhodné vyhýbať sa použitiu esenciálnych olejov hlavne na pokožku detí dojčenského veku (najmenej do 2 rokov).
Éterický olej z cédra spotrebujte najneskôr do 2 rokov.

 

Napíšte recenziu

Zlé Dobré
Dostupné varianty fľaštička 5 ml, fľaštička 10 ml, fľaštička 30 ml
Použitie Dávkovanie pre dospelých: Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 6 kvapiek na prevoňanie približne 100 m2 plochy. Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému.
Zloženie Cedrus Atlantica Wood Oil, Limonene*. *- prírodného pôvodu Dodatok: Esenciálne oleje BIO od TIERRA VERDE vznikajú s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu.
Balenie sklenená fľaštička 5 ml (tester) / sklenená fľaštička 10 ml / sklenená fľaštička 30 ml
Značka Tierra Verde