ecolife.sk
Produkty v košíku

Zinok v chelátovej väzbe 50ks

Zinok v chelátovej väzbe 50ks
Zinok v chelátovej väzbe 50ks
Zinok v chelátovej väzbe 50ks
Zinok v chelátovej väzbe 50ks
Zinok v chelátovej väzbe 50ks
4,90 €s DPH
Cena bez DPH: 4,08 €
  • : Skladom, odosielame ihneď
  • U vás doma od 31.05.
  • Obj. kód: 07272

Pozitívne účinky ZINOK V CHELÁTOVEJ VÄZBE
s postupným uvoľňovaním:

  • podporuje fungovanie imunitného systému
  • zlepšuje funkcie zmyslov /chuť, čuch, zrak/
  • podporuje metabolizmus a trávenie
  • podporuje hormonálnu rovnováhu 
  • dôležitý je pre správny vývoj organizmu
  • podporuje funkciu pohlavných orgánov
  • zabraňuje vypadávaniu vlasov a lámaniu nechtov

50 kapsúl / balenie / 1 kapsula denne

ZINOK V CHELÁTOVEJ VÄZBE s postupným uvoľňovaním

Radostné očakávanie nového člena rodiny sa spája so zníženým množstvom minerálov a vitamínov v tele. Podobne sú na tom i ľudia, ktorých životnú filozofiu tvorí vegánstvo či vegetariánstvo. Ak k ním patríte i vy, tak vám v tele okrem iného  chýba jeden z najdôležitejších prvkov potrebných pre fungovanie dôležitých vnútorných procesov - ZINOK.

ZINOK telo nedokáže uskladňovať

Ľudské telo zinok nedokáže prirodzene uskladňovať a preto by mal byť do tela pravidelne dopĺňaný. Môžete ho pritom nájsť napríklad v morských ustriciach. Nachádza sa však aj v pre nás o niečo dostupnejších potravinách ako je hovädzie či jahňacie mäso. Zinok takisto obsahuje i špenát, orechy, huby a strukoviny. Problémom však je, že ho denne v strave nedokážeme skonzumovať v takom množstve, ako telo reálne potrebuje. Preto je nutné ho dopĺňať aj formou doplnkov stravy.

ZINOK je nenahraditeľný

Zinok má pritom na celkovú kvalitu života množstvo skvelých účinkov. Ovplyvňuje správnu činnosť enzýmov, ktoré podporujú metabolizmus, trávenie či nervové funkcie. Je tiež rozhodujúci pre vývoj a fungovanie imunitných buniek a priaznivo pôsobí aj na zdravú pleť, syntézu DNA a produkciu bielkovín. Znižuje i tvorbu zápalov, ekzémov a hladinu cholesterolu v krvi. Je účinný aj v boji proti vypadávaniu vlasov a lámavosti nechtov. Je veľmi dôležitý pri spájaní a tvorbe kolagénov a proteínov. No a zinok je tiež potrebný pre chuťové a čuchové zmysly, takže je považovaný za nenahraditeľný prvok v ľudskom organizme.

ZINOK s dokonalým vstrebávaním v chelátovej väzbe

Ako aj iné produkty v našej ponuke vitamínov a minerálov i zinok ponúkame v kapsulách s postupným uvoľňovaním. To znamená, že telo ho postupne a plynule spracuje. Náš zinok sa navyše nachádza v chelátovej väzbe. Táto forma je pre ľudské telo najprijateľnejšia, pokiaľ ide o stráviteľnosť vitamínu a jeho vstrebanie. Zinok v chelátovej väzbe totiž viaže minerál v dvoch nosičoch aminokyselín. Takže sa zinok na miesto určenia dostáva v nezmenenej forme a telo ho dokáže využiť až na 80 percent. Na trhu existuje veľa foriem zinku ako je oxid zinočnatý či sulfát zinočnatý. Týmto formám by ste sa však mali vyhýbať, pretože sa v tele nevstrebú, ale naopak vylúčia z neho von. Náš zinok v chelátovej väzbe v podobe diglycinátu zinočnatého sa však v zachovalom stave dostane všade tam, kde ho organizmus potrebuje a vy určite neutratíte peniaze za neúčinný doplnok stravy. 

 

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy a nemali by nahradzovať liečivá. Ak užívate lieky na predpis alebo ste tehotná, poraďte sa o užívaní tohto výživového doplnku s lekárom.

 

Nutričné hodnoty

50 kapsúl
Veľkosť 1 dávky : Zinok (diglycinát zinočnatý) 25 mg
Počet dávok v balení : 50 kapsúl
Nutričné hodnoty 1 dávka (Zinok (diglycinát zinočnatý) 25 mg) 100 g RVH%*
Zinok (diglycinát zinočnatý) 25 mg 250
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal)
**RVH nie je stanovené
Zloženie
Objemové činidlo (akáciová vláknina), zinok (diglycinát zinočnatý), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Zloženie
Objemové činidlo (akáciová vláknina), zinok (diglycinát zinočnatý), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie

Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Benefity

Bez genetický modifikovaných organizmov

Zloženie Objemové činidlo (akáciová vláknina), zinok (diglycinát zinočnatý), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Hmotnosť 21 g
Upozornenie Podľa súčasnej legislatívy EU nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. I keď sa tieto prípravky užívali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už udávať ani vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií preukázané účinky doplnkov, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek (liečivo). Veríme však, že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.
Balenie 50 kapsúl
Benefity Bez genetický modifikovaných organizmov
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Počet dávok v balení 50 kapsúl
Veľkosť 1 dávky Zinok (diglycinát zinočnatý) 25 mg
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Značka Ecolife

Najčastejšie otázky o tomto produkte.
Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Napíšte recenziu

Prosím prihláste sa alebo si vytvorte účet, aby ste mohli vložiť hodntenie

Aby sme zaistili kvalitu a spoľahlivosť recenzií, môžu ich písať iba overení užívatelia, ktorí si produkt zakúpili.