ecolife.sk
Produkty v košíku

Selén - S postupným uvolňovaním 50ks

Selén - S postupným uvolňovaním 50ks
Selén - S postupným uvolňovaním 50ks
-5 %
Selén - S postupným uvolňovaním 50ks
Selén - S postupným uvolňovaním 50ks
Selén - S postupným uvolňovaním 50ks
4,90 €
5,18 €
Cena bez DPH: 4,08 €
 • Skladom: Skladom, odosielame ihneď
 • U vás doma od 17.06.
 • Obj. kód: 08540
Počet videní: 12284

Pozitívne účinky SELÉN s postupným uvolňovaním:

 • podporuje imunitu
 • je dôležitý antioxidant
 • zlepšuje metabolizmus
 • znižuje hladinu cholesterolu
 • podporuje funkciu štítnej žľazy
 • stará sa o naše nechty, vlasy
 • môže ochrániť aj naše srdce a cievy
 • podporuje mentálne zdravie
 • podporuje tvorbu a pohyblivosť spermií

50 kapsúl / balenie / 1 kapsula denne

SELÉN s postupným uvoľňovaním

Ak patríte k vegetariánom či vegánom určite v rámci doplnkov stravy neobíďte selén. Tento  esenciálny minerál získavaný prostredníctvom stravy totiž hrá hlavnú rolu v dôležitých procesoch v tele ako je metabolizmus či správne fungovanie štítnej žľazy. Preto ak prirodzene nekonzumujete mäso alebo len v malých množstvách, selén u vás rozhodne nesmie chýbať.

SELÉN telo získava z mäsa

Najviac prirodzeného selénu sa pritom nachádza v morských rybách, mäse a  vo vnútornostiach zvierat či v brazílskych para orechoch. Ak ste teda náhodou vegetarián a trápia vás rôzne zápalové črevné ochorenia alebo len nekonzumujete dostatok mäsa či orechov, je možné, že aj vy trpíte nedostatkom selénu. Ten sa okrem iného môže prejaviť aj u ľudí trpiacich Crohnovou chorobou.

Silný minerál s množstvom benefitov

SELÉN sa preto radí medzi silné minerály s mnohými zdraviu prospešnými benefitmi. V prvom rade ide o výrazný antioxidant, vďaka čomu pôsobí proti voľným radikálom z prostredia. Pozitívne tiež vplýva na správne fungovanie imunitného systému, štítnej žľazy a prispieva k riadnej funkcii srdca. Okrem toho účinne podporuje reprodukčné zdravie a v tehotenstve je nevyhnutný pre správny rast a vývoj plodu. 

Primeraný denný príjem

SELÉN je tak pre celkové zdravie organizmu nevyhnutný rovnako ako iné vitamíny a minerály, no s jeho dávkami to netreba preháňať. Predávkovanie selénom sa totiž môže prejaviť napríklad závratmi, nevoľnosťou, zvracaním, vypadávaním vlasov či sčervenaním pokožky. Vo všeobecnosti sa odporúča nikdy neprekročiť maximálnu dennú dávku selénu, a to je 400 mcg. Jedna kapsula selénu s postupným uvoľňovaním v našej ponuke obsahuje 100 mcg selénu, čo predstavuje 182 % dennej dávky pre dospelého. Navyše náš selén sa vyznačuje tiež postupným uvoľňovaním. Takže sa do tela vstrebáva počas niekoľkých hodín, čím sa znásobuje jeho účinok a zabezpečuje sa taktiež jeho optimálne množstvo v organizme.

 

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy a nemali by nahradzovať liečivá. Ak užívate lieky na predpis alebo ste tehotná, poraďte sa o užívaní tohto výživového doplnku s lekárom.

 

Nutričné hodnoty

50 kapsúl
Veľkosť 1 dávky : Selén (L-selenometionín) 100 µg
Počet dávok v balení : 50 kapsúl
Nutričné hodnoty 1 dávka (Selén (L-selenometionín) 100 µg) 100 g RVH%*
Selén (L-selenometionín) 100 µg 182
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal)
**RVH nie je stanovené
Zloženie
Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy), selén (L-selenometionín). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Zloženie
Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy), selén (L-selenometionín). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie

Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Benefity

Bez genetický modifikovaných organizmov

Zloženie Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy), selén (L-selenometionín). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Hmotnosť 16 g
Upozornenie Podľa súčasnej legislatívy EU nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. I keď sa tieto prípravky užívali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už udávať ani vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií preukázané účinky doplnkov, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek (liečivo). Veríme však, že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.
Balenie 50 kapsúl
Benefity Bez genetický modifikovaných organizmov
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Počet dávok v balení 50 kapsúl
Veľkosť 1 dávky Selén (L-selenometionín) 100 µg
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Značka Ecolife

Najčastejšie otázky o tomto produkte.
Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Napíšte recenziu

Prosím prihláste sa alebo si vytvorte účet, aby ste mohli vložiť hodntenie

Aby sme zaistili kvalitu a spoľahlivosť recenzií, môžu ich písať iba overení užívatelia, ktorí si produkt zakúpili.