Hlavné menu
Produkty v košíku

SELÉN s postupným uvolňovaním

SELÉN s postupným uvolňovaním
SELÉN s postupným uvolňovaním
-25 %
SELÉN s postupným uvolňovaním
SELÉN s postupným uvolňovaním
SELÉN s postupným uvolňovaním
5,18 €
6,90 €
Cena bez DPH: 4,32 €

Pozitívne účinky SELÉN s postupným uvolňovaním:

  • podporuje imunitu
  • je dôležitý antioxidant
  • zlepšuje metabolizmus
  • znižuje hladinu cholesterolu
  • podporuje funkciu štítnej žľazy
  • stará sa o naše nechty, vlasy
  • môže ochrániť aj naše srdce a cievy
  • podporuje mentálne zdravie
  • podporuje tvorbu a pohyblivosť spermií

50 kapsúl / balenie / 1 kapsula denne

🔥 Za týždeň kúpilo 35 zákazníkov

SELÉN s postupným uvoľňovaním

Ak patríte k vegetariánom či vegánom určite v rámci doplnkov stravy neobíďte selén. Tento  esenciálny minerál získavaný prostredníctvom stravy totiž hrá hlavnú rolu v dôležitých procesoch v tele ako je metabolizmus či správne fungovanie štítnej žľazy. Preto ak prirodzene nekonzumujete mäso alebo len v malých množstvách, selén u vás rozhodne nesmie chýbať.

SELÉN telo získava z mäsa

Najviac prirodzeného selénu sa pritom nachádza v morských rybách, mäse a  vo vnútornostiach zvierat či v brazílskych para orechoch. Ak ste teda náhodou vegetarián a trápia vás rôzne zápalové črevné ochorenia alebo len nekonzumujete dostatok mäsa či orechov, je možné, že aj vy trpíte nedostatkom selénu. Ten sa okrem iného môže prejaviť aj u ľudí trpiacich Crohnovou chorobou.

Silný minerál s množstvom benefitov

SELÉN sa preto radí medzi silné minerály s mnohými zdraviu prospešnými benefitmi. V prvom rade ide o výrazný antioxidant, vďaka čomu pôsobí proti voľným radikálom z prostredia. Pozitívne tiež vplýva na správne fungovanie imunitného systému, štítnej žľazy a prispieva k riadnej funkcii srdca. Okrem toho účinne podporuje reprodukčné zdravie a v tehotenstve je nevyhnutný pre správny rast a vývoj plodu. 

Primeraný denný príjem

SELÉN je tak pre celkové zdravie organizmu nevyhnutný rovnako ako iné vitamíny a minerály, no s jeho dávkami to netreba preháňať. Predávkovanie selénom sa totiž môže prejaviť napríklad závratmi, nevoľnosťou, zvracaním, vypadávaním vlasov či sčervenaním pokožky. Vo všeobecnosti sa odporúča nikdy neprekročiť maximálnu dennú dávku selénu, a to je 400 mcg. Jedna kapsula selénu s postupným uvoľňovaním v našej ponuke obsahuje 100 mcg selénu, čo predstavuje 182 % dennej dávky pre dospelého. Navyše náš selén sa vyznačuje tiež postupným uvoľňovaním. Takže sa do tela vstrebáva počas niekoľkých hodín, čím sa znásobuje jeho účinok a zabezpečuje sa taktiež jeho optimálne množstvo v organizme.

 

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy a nemali by nahradzovať liečivá. Ak užívate lieky na predpis alebo ste tehotná, poraďte sa o užívaní tohto výživového doplnku s lekárom.

 

Napíšte recenziu

Zlé Dobré

Nutričné hodnoty

50 kapsúl
Veľkosť 1 dávky : Selén (L-selenometionín) 100 µg
Počet dávok v balení : 50 kapsúl
Nutričné hodnoty 1 dávka (Selén (L-selenometionín) 100 µg) 100 g RVH%*
Selén (L-selenometionín) 100 µg 182
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal)
**RVH nie je stanovené
Zloženie
Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy), selén (L-selenometionín). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Počet dávok v balení
50 kapsúl
Skladovanie

Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Bez GMO

Bez genetický modifikovaných organizmov

Počet dávok v balení 50 kapsúl
Veľkosť 1 dávky Selén (L-selenometionín) 100 µg
Zloženie Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy), selén (L-selenometionín). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Bez GMO Bez genetický modifikovaných organizmov
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 16 g
Upozornenie Podľa súčasnej legislatívy EU nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. I keď sa tieto prípravky užívali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už udávať ani vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií preukázané účinky doplnkov, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek (liečivo). Veríme však, že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.
Značka Ecolife