Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo:
Spolu:
Pokračovať v nákupe Prejsť do pokladne
Prvá pomoc pri menštruačných kŕčoch

Prvá pomoc pri menštruačných kŕčoch

Menštruácia dá každej z nás poriadne zabrať. Okrem nepríjemného krvácania sa mesiac čo mesiac zaoberáme zmenami nálad, návalmi hladu, nafukovaním či poruchami spánku. No štatistiky tiež hovoria, že až jedna z ôsmych žien počas periódy trpí aj bolestivými menštruačnými kŕčmi. Ak k ním patríte i vy, tak sa počas týchto pár dní pravdepodobne obracia váš normálny život na ruby. No nemusíte hádzať flintu do žita, existuje totiž niekoľko spôsobov ako vášmu telu počas menzesu dokážete uľaviť.  

 

Za bolesťou sa skrýva viacero faktorov

 

Menštruácia je symbolom plodnosti. Počas obdobia krvácania sa organizmus prirodzene zbavuje odlúpených častí sliznice maternice, aby sa v nej v nadchádzajúcom cykle mohla vytvoriť nová výstelka. Tá vytvára ideálne prostredie na prípadné tehotenstvo počas ovulácie. Bolesť sprevádzajúca menzes teda pramení v normálnom ženskom cykle, no na jej intenzitu vplývajú aj ďalšie faktory ako je nedostatok vitamínov a minerálov, málo pohybu, stres či nesprávna životospráva. Preto by prvotná prevencia mali spočívať v úprave každodenných rituálov.

 

Zamerajte sa na zdravý životný štýl

 

Za elimináciou kŕčov stojí najmä zdravý životný štýl. Menej stresu, pravidelný pohyb a zdravá strava by sa od tejto chvíle mali stať vašou alfou a omegou v boji s menštruačnými bolesťami. Fyzická aktivita je totiž prirodzený všeliek, ktorý stimuluje uvoľňovanie endorfínov. Tie v nás navodzujú pocit šťastia a pomáhajú blokovať vnímanie bolesti. Navyše je cvičenie i skvelý spôsob na zníženie stresu, ktorý sa tiež v nemalej miere podieľa na menštruačných kŕčoch. No a telo sa vám bez pochýb poďakuje i za zaradenie vitamínov a minerálov do vášho každodenného jedálnička. Pri problematickej perióde pomáhajú najmä orechy, špenát, kapusta či avokádo a pomaranče.

 

Čo robiť, ak bolesť neprestane

 

Vyššie uvedené tipy sú dobrým základom na začiatok, no môže sa stať, že nebudú fungovať u každej z nás. Preto ak silné bolestivé kŕče budú pretrvávať i naďalej,  je vhodné začať užívať aj doplnky stravy na podporu správneho fungovania vnútorných procesov. Jedným z nich je i Pycnogenol® menštruačný diskomfort, ktorý sa získava z kôry prímorských borovíc. Má prirodzené protizápalové účinky a okrem zmiernenia kŕčov uľavuje aj pri príznakoch endometriózy. Navyše si poradí i so symptómami PMS, takže do vašich dní prinesie vyrovnanie a pohody. Na záver ešte pripomíname, že silné kŕče môžu byť predzvesťou i vážnejších ženských ochorení. Takže ak sa ani zmenou životného štýlu a pravidelným užívaním vhodných výživových doplnkov váš stav nezlepší, neodkladajte návštevu u gynekológa.