Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo:
Spolu:
Pokračovať v nákupe Prejsť do pokladne
Prečo súvisí silná imunita so zdravým trávením...

Prečo súvisí silná imunita so zdravým trávením...

 

Správne fungovanie tráviaceho systému nás ovplyvňuje viac, než by sme si mysleli. Ako, čo a kedy jeme, vplýva na celý organizmus, na jeho zdravotný stav aj na imunitu. Zdravé trávenie má dosah na silnú imunitu. 

Je veľa faktorov, ktoré na naše trávenie pôsobia a narúšajú ho. A nejde len o choroby. Rovnako nebezpečné sú pre zdravé trávenie aj nevhodné stravovacie návyky, nedostatok pohybu a ďalšie škodlivé veci, ktorých sa nechceme vzdať.

Naše produkty na trávenie

 

Vláknina ako základ všetkého

 

Za všetkým hľadaj vlákninu.  Minimálne v otázke zdravého trávenia a silnej imunity sú potraviny obsahujúce vlákninu skutočným zázrakom. Strava bohatá na vlákninu dokáže ozdraviť trávenie aj naše črevá. A dostatok vlákniny v strave chráni aj pred civilizačnými ochoreniami či kardiovaskulárnymi chorobami.

Vlákninu delíme na rozpustnú a nerozpustnú. Rozpustnú vlákninu nájdeme predovšetkým v ovocí a zelenine. Najviac vlákniny obsahujú citrusy, kapusta, mrkva alebo jablká. Jej cenným zdrojom sú tiež strukoviny a orechy.

Pokiaľ ide o nerozpustnú vlákninu, tá je prítomná najmä v celozrnných obilninách či v jablkových šupkách.

Kto z akýchkoľvek dôvodov neprijíma vlákninu z potravín, môže siahnuť po rozličných výživových doplnkoch plných vlákniny.

 

Ako dosiahnuť zdravé trávenie?
  • dostatočným príjmom vitamínov a minerálov,
  • dostatkom vlákniny,
  • pravidelným pohybom,
  • pitím dostatočného množstva čistej, nesladenej vody,
  • redukciou stresu a psychickej námahy,
  • odstránením zlozvykov (alkohol či fajčenie).

 

Ako podporiť imunitu celého organizmu?

 

Je niekoľko spôsobov, ako podporiť imunitu organizmu. Základom je zdravé a pravidelné stravovanie sa, dostatok pohybovej aktivity, dobrý spánok a častý pobyt na čerstvom vzduchu. Znie to veľmi jednoducho, avšak realita množstva ľudí a ich tráviace ťažkosti sú dôkazom, že tomu tak nie je.

Z mnohých dôvodov, či už pod vplyvom pracovného stresu, alebo kvôli nedostatku času kvalitne jesť, spať a hýbať sa, im trávenie dobre nefunguje a imunita je oslabená. Aj preto čoraz častejšie mnohí siahajú po rôznych výživových a vitamínových doplnkoch ktoré imunitu a obranyschopnosť organizmu dokážu podporiť.

Naše produkty na imunitu