Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo:
Spolu:
Pokračovať v nákupe Prejsť do pokladne
Kolagén na žiarivú pleť, krásne nechty a lesklé vlasy

Kolagén na žiarivú pleť, krásne nechty a lesklé vlasy

Stavebná zložka pokožky, nechtov a vlasov, známa ako kolagén, im zabezpečuje pružnosť a hydratáciu. Ide o najpočetnejšie zastúpený stavebný proteín v našom tele. Až 80 % ľudskej kože tvorí práve kolagén, ktorý spolu s elastínom zabezpečuje to, aby bola naša pleť hebká a pružná. A hoci nikto nie je mladý naveky, dostatok kolagénu si vieme zabezpečiť bez ohľadu na vek. Stačí si pravidelne a v primeranom množstve kvalitný kolagén dopĺňať.

Význam kolagénu pre naše telo

Hlavnou funkciou kolagénu je dodávať pokožke pružnosť, pevnosť a odolnosť. Kým ho máme v tele dostatok, naša pleť je dostatočne hydratovaná a pružná. S vekom, ale tiež vplyvom nesprávnych návykov – fajčenie alebo časté slnenie, však dochádza k poklesu tvorby kolagénu, čoho dôsledkom je tvorba vrások a strata pevnosti a pružnosti pokožky.
Kolagén sa podieľa aj na tvorbe svalov. Kĺby a chrupavky, ktoré sú dlhodobo namáhané, majú sklon k rýchlejšiemu opotrebovaniu a poškodeniu. Následne dochádza k obmedzeniu ohybnosti, bolestiam kĺbov, rednutiu kostí a oslabeniu chrupavky. Aj tu je však vítaným pomocníkom kolagén, ktorý dokáže nielen účinne spomaliť procesy starnutia, ale aj pomôcť spomínaným kĺbom a kostiam.

Prémiový kolagén na pleť

Úbytok kolagénu

Je nutné zdôrazniť, že strata tvorby kolagénu je celkom prirodzená. Týka sa to každého, pričom sa však môže líšiť čas, kedy na sebe spozorujeme prvé zmeny. V podstate platí, že po 25. roku života telo postupne stráca schopnosť vytvárať kolagén. Je ho stále menej a menej, dôsledkom čoho na sebe badáme prvé vrásky, ktoré sa postupne prehlbujú. Úbytok kolagénu spôsobuje i zhoršený stav kostí, oslabené svalstvo a ďalšie zdravotné komplikácie.

Čo všetko spôsobuje nedostatok kolagénu:

 • strata pevnosti a pružnosti pleti,
 • tvorba vrások,
 • pigmentové škvrny,
 • znížená pružnosť šliach a svalov,
 • zhoršený stav kostí,
 • strata lesku vlasov,
 • lámavosť nechtov.

Kolagénové doplnky – ako a kedy ich začať užívať?

Na úvod sa odporúča trojmesačná kúra. Počas úvodnej kúry sa kolagén užíva dennodenne, pričom zvyčajne ide o jednu odmerku či vrecúško. To si rozmiešame v 200 až 300 ml pitnej vody, ovocného džúsu alebo mlieka. Následne by mala nasledovať krátka pauza, po ktorej sa k užívaniu kolagénu môžeme vrátiť. Pre účinok nie je rozhodujúce, či ho budeme piť ráno alebo večer.

Samotný kolagén však nestačí. Aby ho naše telo dokázalo produkovať a udržať, nesmie chýbať vitamín C, ktorý sa podieľa na tvorbe kolagénových vlákien. Predovšetkým naštartuje tvorbu prirodzeného kolagénu a tiež pomáha vstrebávať ten, ktorý pleti dodávame v strave či výživových doplnkoch.

NÁŠ VITAMÍN C 500 mg S POSTUPNÝM UVOĽŇOVANÍM

Čo škodí tvorbe kolagénu?

 • dehydratácia
 • stres
 • kofeín
 • nadmerné opaľovanie bez ochranného faktora
 • priveľa alkoholu
 • nezdravá strava

 
Kolagén je prirodzenou súčasťou ľudského organizmu. Je to základná stavebná látka v našom tele. Vyživuje a regeneruje pokožku, pričom tiež udržiava pohyblivé naše svaly a kĺby. Kolagén takisto zásobuje živinami vlasy, nechty a tkanivá. Stručne a jasne - práve kolagénu vďačíme za mladú a sviežu pleť, husté vlasy a zdravé nechty i kĺby, a preto by sme ho mali mať vždy dostatok.