Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo:
Spolu:
Pokračovať v nákupe Prejsť do pokladne
Ako si poradiť s pigmentovými fľakmi a hyperpigmentáciou v letnom období?

Ako si poradiť s pigmentovými fľakmi a hyperpigmentáciou v letnom období?

AKO SI PORADIŤ S PIGMENTOVÝMI FĽAKMI A HYPERPIGMENTÁCIOU V LETNOM OBDOBÍ?

 

Opaľovanie je skvelý spôsob ako dodať telu endorfíny, vitamín D i dosiahnuť atraktívny odtieň pokožky. Všetky tieto príjemné predstavy však behom sekundy dokážu zmeniť nepekné pigmentové škvrny, ktoré sú častým neželaným dôsledkom letného slnenia. Preto sme pre vás pripravili niekoľko cenných rád, ako si poradiť s nepríjemnou hyperpigmentáciou kože.

 

Za všetko môže nadmerná produkcia melanínu

 

Hyperpigmentácia našťastie nie je životu nebezpečná. Ide o stav, kedy sa na menších alebo väčších plochách tela objavia tmavšie fľaky, ktoré produkuje prirodzený ľudský pigment melanín. Tento proces nie je škodlivý, no v určitých prípadoch môže signalizovať zmeny zdravotného stavu. V praxi sa najčastejšie stretávame s tromi pôvodcami hyperpigmentácie, ku ktorým patria hormonálne zmeny vyskytujúce sa najmä v tehotenstve, akné a slnečné žiarenie.

 

Začnite s prevenciou už na jar

 

Čím viac sa teda počas leta plánujete slniť, tým väčšie riziko škvŕn vám hrozí. Ako sme už uviedli vyššie za tento stav môže melanín.  Ide o pigment, ktorý sa nachádza v kožných tkanivách a jeho úlohou je dodávať pleti farbu. No jeho produkcia sa neprirodzene znásobí, ak je pokožka vystavená prílišnému slnečnému žiareniu. Takže ak nechcete, aby vaše telo predovšetkým na tvári a rukách zdobili neestetické tmavé fľaky, mali by ste začať s „bielením“ kože a účinnou prevenciou. Tá je vhodná najmä v jarnom období, kedy už slnečné lúče naberajú na intenzite.

 

Čo pomáha pleť chrániť pred hyperpigmentáciou

 

Na trhu existuje mnoho prípravkov, ktoré sú účinnými bojovníkmi pred hyperpigmentáciou. Najideálnejším spôsobom ako sa pred ňou ochránite je opaľovanie s vysokým UVA a UVB faktorom. Zabudnite tiež na solária a tvár nevystavujte slnečnému žiareniu vôbec. Počas leta tiež aplikujete i denné krémy so zvýšenou SPF ochranou a začnite užívať vhodné doplnky stravy. Napríklad jedinečný extrakt z kôry prímorských borovíc Pycnogenol®– starostlivosť o pleť. Ten na jednej strane chráni pokožku pred UV žiarením, no na strane druhej zatočí aj s existujúcimi pigmentovými fľakmi. Má totiž schopnosť rozjasňovať pleť a vyrovnávať jej tóny. Taktiež zvyšuje pružnosť pokožky a stimuluje tvorbu kolagénu, čo sú všetko priaznivo pôsobiace faktory pri riešení ťažkostí s hyperpigmentáciou.

 

Na záver ešte pridávame tri základné pravidlá, ktoré vás ochránia pred hyperpigmentáciou:

 

  1.       Krém s vysokým SPF faktorom.
  2.       Eliminácia nadmerného opaľovania, ochrana tváre pre slnečným žiarením a vyhýbanie sa soláriám.
  3.       Pravidelné užívanie Pycnogenol®– starostlivosť o pleť.