Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo:
Spolu:
Pokračovať v nákupe Prejsť do pokladne
Ako ho správne užívať, aby bol čo najučinnejší...

Ako ho správne užívať, aby bol čo najučinnejší...

 

Kolagén tvorí významnú súčasť ľudského tela. Je hlavnou stavebnou jednotkou pokožky predstavujúcou asi 80 % jej celkovej hmotnosti. Je to najdôležitejšia stavebná bielkovina – tzv. bielkovina mladosti v ľudskom tele, ktorej vekom prirodzene ubúda. Kým si ho naše telo dokáže v plnej miere vyprodukovať samo, spoľahlivo funguje – vyživuje, regeneruje a udržiava svaly v dokonalej kondícii. Dodáva tiež potrebné živiny do pokožky, vlasov i nechtov, takže pleť je prirodzene napnutá a rozžiarená.

Naša ponuka kolagénu

 
Pozitívne účinky kolagénu na pleť:
  • vyššia elasticita pokožky,
  • redukcia vrások,
  • výrazné zmiernenie prejavov celulitídy,
  • zdravšie, krajšie a pevnejšie nechty.
 
Pozitívne účinky kolagénu na kĺby:
  • zlepšená ohybnosť a telesné funkcie,
  • zmiernená bolesť kĺbov,
  • menej pocitu stuhnutosti kĺbov.

 

Keď je kolagénu nedostatok

 

Nedostatok kolagénu signalizuje tvorba vrások, celulitída, strie, poškodené nechty, ale aj bolesti kĺbov či pomalé hojenie rán.

Na našu pokožku pôsobí aj mnoho vonkajších negatívnych faktorov, ako počasie, znečistené prostredie a UV žiarenie. Kombinácia vonkajších vplyvov z prostredia a prirodzených procesov v tele signalizuje jediné: je vítané si doplniť kolagén. Najlepšie pravidelne a v primeraných dávkach.

Chcem menej vrások a krajšie nechty

 

Správne dopĺňanie kolagénu

 

Aby kolagén v tele fungoval správne, je dôležité prijímať ho v správnej forme a v kombinácii s účinnými látkami.

Na úvod je vítané upraviť si jedálniček tak, aby sme prijímali čo najviac kolagénu v prirodzenej forme. Ide najmä o poctivé hovädzie či kuracie vývary z kostí. Je dobré vedieť, že využiteľnosť kolagénu sa priamo viaže na príjem vitamínu C. Ak nie je v organizme dostatok vitamínu C nemá užívanie kolagénu zmysel.

Naša ponuka vitamínov

V neposlednom rade je veľmi dôležitý obsah kolagénu v dennej dávke a forma, akou sa dodáva do tela. Aby ste z neho mali maximálny úžitok, odporúča sa piť ho vo forme prášku, ktorý sa ľahko vstrebáva a má rýchly nástup účinku.

Pokiaľ s kolagénom práve začínate, je dôležité, aby ste absolvovali úvodnú dvoj až trojmesačnú kúru. Táto kúra spočíva v pravidelnom užívaní prípravku, zvyčajne ide o jednu, výrobcom odporúčanú dávku denne. Kolagénový prášok je ľahko rozpustný v studených aj teplých nápojoch.

Mali by ste ho užívať pravidelne a viditeľné výsledky sa čoskoro dostavia.